homepage

  aktuálně!!!

  festival

  pádluj o 106

  expedice

  kurzy na sladké vodě

  půjčovna a test centrum

  článkoviště

  fotogalerie

  mořský kajak bazar

  pádlovací trenažéry

  přednášky

  kontakty

  továrna na kajaky


 


Spustili jsme pro vás nový web

[Najdete jej na www.seakayak.cz]


Dodáváme pádlovací trenažéryKayakPro - výrobce techniky pro kajakáře

máme výhradní zastoupení
pro Česko a SlovenskoOndra Nikl byl 1.12.2009
hostem v Rockový zpovědnici
na rádiu BEAT
Tady se jukněte,
jak mu to šlo


Všechno, co jste kdy chtěli vědět o seakayakingu (ale báli jste se zeptat): KayakPaddling.netSpolupracujeme sNIKLKAYAK.COM - opravdová Amerika

Tahe Marine - výrobce kajaků

horolezec Radek Jaroš

Sport Aerobic Liberec

 


První seakayakářský festival, 3.ročník

Praha 23.-25. října 2015.

Místo konání: Intercamp KOTVA Praha, U ledáren 1557/1, 147 00, Praha 4

Souřadnice GPS:

N 50° 01´57.16´´ E 14° 24´15.18´´

Oficiální zahájení a promítání začne již pátečním promítacím blokem a to od 19:00 hod do20:00. Následovat bude volná zábava, pivo, kytary, vždyť to znáte. Sobotní program bude bohatý a budete mít možnost vyzkoušet si spoustu nových věcí, například: Od 10:00 proběhne workshop pro pokročilé kajakáře vedený Petrem Majorem a ve stejnou dobu poběží workshop pro úplné začátečníky vedený Ondrou Niklem. Odpoledne proběhne velmi zábavná soutěž v kanoepólu družstev o hodnotné ceny.

Od 17 hodin poběží hlavní přednáškový blok plný mořského pádlování. Po ukončení přednášek dojde k vyhlášení turnaje v kanoepólu a předání cen. Jak v pátek, tak v sobotu bude program pokračovat hraním na kytary a zpěvem až do rána.

V sobotu bude v areálu možnost vyzkoušet si novinky, oblečení, seakajaky a pádla, ale také kajaky skládací.

Ubytování je možné ve venkovním prostoru kempu ve stanu nebo v autě, ale je také možnost ubytování v ubytovně nebo v tělocvičně ve vlastním spacáku. Pro zamluvení pokojů pište na seakayaklbc@centrum.cz

Program:

Pátek- 16 hod velké testování kajaků. Budete mít možnost vyzkoušet ORU kajaky z USA, ale také nový singlekajak a double kajak z projektu Ondry Nikla.

19 hod začátek krátkého filmového večera. Uvidíte filmy Jardy Čundrleho z pádlování v Grónsku a Lofotských ostrovů. Dále krátký film z loňského silvestrovského pádlování v Chorvatsku a další seakayakářské filmy.

Sobota – 10 hod workshop pro pokročilé pádlery s Petrem Majorem. Ve stejném čase bude také workshop pro začátečníky s Ondrou Niklem.

13 hod pádlovací vyjížďka po Vltavě a Berounce, ale ve stejném čase také proběhne soutěž v kajak a kanoe pólu družstev o hodnotné ceny!

17 hod začátek promítání

17:00 – 17:30 Ondra Nikl Špicberky na mořském kajaku

17:30 – 18:00 Jiří Choroš Hron a Zdeněk Herzán Zimní pádlování na Raja Ampat

18:00 - 18:30 Přestávka

18:30 – 19:00 Jura Havel Beringova úžina

19:00 – 19:30 Motýl Grónsko na deblkajaku

19:30 – 20:00 Přestávka

20:00 – 20:30 Kitty a Tomáš Oban - kde se seakajakářům plní jejich vlhké sny

Neděle: v 10 hod zakončíme festival velkým společným pádlovacím defilé na řece Vltavě.


Pokud jste zažili skvělou rodinnou atmosféru předešlých ročníků v Týnci nad Labem, věřte, že stejná atmosféra bude i v Praze. K dispozici bude zázemí autokempu přímo na břehu Vltavy, možnost přespání v přilehlé ubytovně, přednáškový sál i hospoda přímo v areálu.

Již v současnosti se pracuje na programu festivalu a i vy můžete vystoupit se svojí přednáškou, pokud se chcete zapojit, pište své náměty na bronislav.tobola@gmail.com

Pokud se chcete zapojit do organizačního týmu, budeme rádi, pište na seakayaklbc@centrum.cz

Ondra Nikl


Když kliknete na fotečku, vyskočí vám větší :-) a s popískem. V galerii je celkem 7 foteček nebo videíPrvní seakayakářský festival, 2.ročník

Pár doplňkových organizačních informací k festivalu.

Na páteční přednášku bude navazovat karaoke párty, tak si nalaďte hlasivky.

V sobotním přednáškovém bloku bude od 19 hod 20 minutová přestávka na nutné občerstvení, program bude vyvěšen v areálu.

Protože akci pořádáme bez sponzorů, po loňském dobrovolném vstupném, které náklady na sál nepokrylo, jsme letos nuceni stanovit pevné vstupné 50,- Kč za dospělou osobu a 25 Kč za dítě. Budeme samozřejmě rádi, když nám na příští rok pomůžete nějaké sponzory sehnat, abychom mohli příští rok pozvat třeba i nějakého zahraničního hosta a zaplatit mu cestu a přednášejícím, kteří tomu věnují svůj čas, alespoň ubytování, které si nyní platí stejně jako vy, sami.

Pokud nepotřebujete ke svému pobytu v kempu auto, zaparkujte na volné ploše před kempem. V areálu kempu se platí i v případě krátkodobého stání parkovné!

Program festivalu 2014 :

Pátek 31.10.2014

· Odpoledne a večer příjezd a ubytování, neformální setkání ..

· Od 20h promítání

Liparské ostrovy- Ondřej Nikl a Viktor kuna

Karaoke až do rána!

sobota 1.11.2014

· Dopoledne i odpoledne vyjížďky po Labi (možnost zapůjčení seakayaků)

13,30 - 16,00 hodin

WORKSHOP ZAMĚŘENÝ NA EFEKTIVNÍ OVLÁDÁNÍ MOŘSKÉHO KAJAKU

Povedou : Natalie a Michal Maděrovi

Hlavní náplní je rozvoj dovedností, které jsou potřeba ke zvládnutí kajaku v náročnéjších mořských podmínkách jako jsou surf, vítr, tiderace a "Rock Gardens".

Natalie a Michal, pádlují hlavně ve Velké Británii. Jsou držiteli těchto britských kvalifikací: Natalie, L2 coach + Moderate Water Endorsment, přezkušovatel na 3*, a Michal, L1 coach a 4* leader.

Oba sice vodí a trénují hlavně pro radost a inspirování jiných, přesto Natalie pravidelně koučuje na některých sympoziích, například WSSKF na Bute nebo International Symposium Jersey.

· 17 – 21 hodin - promítání a přednášky z vašich seakayakářských akcí ve vnitřních prostorách mariny

(délka jednotlivých příspěvků 20 minut + 10 minut diskuse)

· Po 21.hodině volný program (hudba aj.)

neděle 2.11.2014

· Dopoledne vyjížďka po Labi (možnost zapůjčení seakayaků)

· Odpoledne ukončení festivalu


Místo konání :

Marina Týnec nad Labem (http://www.marinatynec.cz )

Ubytování :

V prostorách mariny je kemp a jsou zde k dispozici i mobilní chatky. Chatky si objednejte na seakayaklbc@centrum.cz

Stravování :

V marině je k dispozici restaurace.

Organizační záležitosti festivalu :

Hlavní organizátor : Ondřej Nikl (seakayaklbc@centrum.cz ; m:603470009)

Zajištění v místě: Ivan Honzák (m:603229004)

Koordinace promítání : Broněk Tobola (bronislav.tobola@gmail.com )

Těšíme se na vaši účast.


Když kliknete na fotečku, vyskočí vám větší :-) a s popískem. V galerii je celkem 9 foteček nebo videí1. seakayakářský festival v Týnci nad Labem je za námi.

1. seakayakářský festival v Týnci nad Labem je za námi.

Pro kamarády kajakáře, kterým to letos nevyšlo a nepřijeli, píšu krátkou rekapitulaci, která je, doufám, přesvědčí o nutnosti jejich účasti na ročníku příštím.

Vše začínalo poměrně vlažně během pátečního večera, kdy podstatné jádro seakayakářského dění postupně najíždělo do kempu Marína Týnec. V páteční večer v počtu cca 40 lidí jsme zahájili náš festival promítáním filmu Palos a jeho svatba. Film byl natočen v Grónsku v roce 1933 a je doslova přeplněn výjevy původního využití kajaků, ale i ostatního dění v Grónsku. Je zajímavé, že většina lidí bezprostředně po skončení filmu, vůbec nevěděla o čem film byl. Může to mít asi 3 důvody 1)Film byl příliš intelektuálně náročný?? 2) Film byl natolik nadčasový, že ho ještě dnes nikdo nemůže pochopit. 3) Prostá přehnaná konzumace alkoholických nápojů přihlížejících.

Opravdový program ovšem začal až po promítání v přilehlé hospůdce. Personál ještě dnes přemýšlí, z jakého důvodu se 30 lidí mačkalo v uličce výčepu, zatímco větší zbytek hospody byl zcela prázdný?? Aby toho nebylo málo, tak během večera začal dav přetékat z uličky za výdejní pult, ale i pípu. Doteď nevím, proč zrovna za mnou chodila trpělivá obsluha hospody a opakovaně vysvětlovala, že hospoda má spoustu míst k sezení a můžeme je klidně používat. Stejně tak trpělivě vysvětlovala, že hospoda má jakousi otevírací, ale i zavírací dobu. Český seakayakář je prostě tvor nechápavý, hodně družný a asi nespavý… párty pokračovala do 4 h ráno.

Den druhý sobota. Kupodivu okolo 10 hodiny byli skoro všichni připraveni na dopolední projížďku po Labi. Jak se pádlování povedlo nemohu říct, nezbyl na mě můj kajak, z vyprávění vím, že to bylo hezké a že okolí Týnce stojí za projetí. Po obědě se každý zabavoval po svém, někdo nabíral síly na nadcházející večer, někdo pádloval a někdo nedělal vůbec nic. Před pátou hodinou na nás pořadatele začala doléhat tíha odpovědnosti za pobavení náročného diváka. Šlo to zkrátka všechno nějak rychle a tak než bys řekl borůvkový koláč, tak večerní program běžel. Z programu je vidět, že večer byl nabitý filmy a i přednášky byly poutavé a přednášející byli natolik výřeční, že jsme zcela samozřejmě program přetáhli asi o dvě hodiny. Nemohu nezmínit zcela originální přednášku Martina Frýdla, který svým příspěvkem Berounka, Vltava, Labe, Moře, donutil mnohé z nás k pláči. Nebylo to dojetím, ale smíchy! Závěrem bych chtěl poděkovat přednášejícím, divákům, pořadatelům! Myslím, že se akce povedla a doufám, že příští rok se nám znovu ve stejný termín povede uspořádat setkání lidí, které spojuje stejná vášeň - tedy seakayaking. Pokud víte o někom, kdo by neměl příští rok chybět mezi přednášejícími nebo plánujete akci, kterou chcete ostatním představit, tak nás kontaktujte a příští rok se můžete i vy podílet na skvělé atmosféře seakayakářského festivalu!!

Text: Ondra Nikl

Foto: Fanda Hlaváček
Když kliknete na fotečku, vyskočí vám větší :-) a s popískem. V galerii je celkem 19 foteček nebo videí1. seakayakářský festival 1.- 3.11.2013!

Navazujeme na tradici ukončení naší seakaykářské sezóny v Týnci nad Labem a rozšiřujeme toto setkání o promítání a přednášky z vašich expedic, výprav a výletů na seakayacích. Protože příznivců seakayaků stále přibývá, věříme, že se i letos sejdeme v hojném počtu.

Tento rok jsme se rozhodli obohatit naše setkání o vaše promítání a přednášky a založit tak novou tradici, protože si myslíme, že seakayakářská komunita je hodně velká a zaslouží si svůj vlastní festival. Budeme rádi, když i vy se s námi podělíte o své zážitky a ozvete se nám dopředu, že se chcete do promítání zapojit.

Náměty, prosím, posílejte na email bronislav.tobola@gmail.com. Jako součást vašich návrhů nám pošlete fotku, kterou budete chtít použít jako upoutávku, destinaci, o které budete mluvit a zemi, ve které se nachází.

(Program festivalu budeme pravidelně aktualizovat o zařazené přednášky.)

Program festivalu :

pátek 1.11.2013

· Odpoledne a večer příjezd a ubytování, neformální setkání

· Od 20h promítání grónského filmu „The Wedding of Palo“ (od PALOS BRUDEFÆRD)

sobota 2.11.2013

· Dopoledne i odpoledne vyjížďky po Labi (možnost zapůjčení seakayaků)

· 17 – 21 hodin - promítání a přednášky z vašich seakayakářských akcí ve vnitřních prostorách mariny

(délka jednotlivých příspěvků 20 minut + 10 minut diskuse)

· Po 21.hodině volný program (hudba aj.)

neděle 3.11.2013

· Dopoledne vyjížďka po Labi (možnost zapůjčení seakayaků)

· Odpoledne ukončení festivalu


Místo konání :

Marina Týnec nad Labem (http://www.marinatynec.cz )

Ubytování :

V prostorách mariny je kemp a jsou zde k dispozici i mobilní chatky. Chatky si objednejte na seakayaklbc@centrum.cz

Stravování :

V marině je k dispozici restaurace.

Organizační záležitosti festivalu :

Hlavní organizátor : Ondřej Nikl (seakayaklbc@centrum.cz ; m:603470009)

Zajištění v místě vč. zapůjčení seakayaků : Ivan Honzák (m:603229004)

Koordinace promítání : Broněk Tobola (bronislav.tobola@gmail.com )

Těšíme se na vaši účast.
Když kliknete na fotečku, vyskočí vám větší :-) a s popískem. V galerii je celkem 5 foteček nebo videí
  ď.
 
SEAKAYAK LIBEREC o.s.   Purkyňova 952/3, Liberec 1   603-470009   seakayaklbc@centrum.cz   www.seakayak.lbc.cz  
 
© 2007-2018 Seakayak Liberec o.s.